KLUBko vás zve na petang - podrobnosti

Slíbily jsme, že si na vás, Tišičáky, Chrásťáky a Kozeláky ještě něco do konce roku vymyslíme. Už delší dobu vás na to i připravujeme a proto teď už můžeme být konkrétnější. Turnaj v petangu se začíná rýsovat, plánovat, no prostě se blíží. Co že se to blíží, nikdy jste o tomto sportu neslyšeli, natož abyste ho hráli? Tak vám ho v několika větách přiblížíme.

Petang je sport pro všechny věkové kategorie – od dětí po stoleté kluky a holky. Může ho hrát opravdu každý, vždyť ho vymyslel Jules le Noir, který jako mladý skončil po nehodě na invalidním vozíku, a přemýšlel o společenské hře, kterou by i přes svůj handicap mohl hrát. To svědčí o tom, že k tomuto sportu není zapotřebí žádné fyzické zdatnosti ani sportovní hbitosti. A proto jsme si ho vybraly pro další společně prožité odpoledne. Pravidla jsou jednoduchá, náročnost na terén minimální. Prostě ideální aktivita pro ty, kteří se chtějí pobavit ve společnosti lidí z jedné vesnice a nejsou nositeli výjimečných sportovních výkonů. Co by ale hráči tohoto turnaje měli mít je určitě smysl pro humor, pro recesi, touhu pobavit se a ne za každou cenu vyhrát.
Propozice k turnaji jsou následující: utvořte tří až pěti členná družstva, libovolného věku či pohlaví, vymyslete vtipný název družstva a pokud přijdete i v názvu odpovídajícím oblečení, máte šanci na cenu za nejlepší kostým. Družstva mohou být složena z příslušníků rodiny, ze sousedů z ulice, z pracovního kolektivu a nebo z kamarádů a kamarádek. Turnaj je vypsán pro maximálně 20 družstev. Všem včas poskytneme podrobná, pro jednoduchost, obrázková pravidla a věřte, že jsou tak jednoduchá, že vám je vysvětlíme během několika minut na hřišti.
Chybí ještě dva hodně důležité termíny a to datum registrace družstev a datum konání turnaje. A to je to, co vám zatím nemůžeme říci. Turnaj se bude hrát na fotbalovém hřišti v Chrástě, ale protože neznáme podzimní rozlosování fotbalových zápasů, musíme s těmito daty počkat do příštího vydání Rozhledů. Co vám ale prozradit můžeme je to, že turnaj bude v září či říjnu, budou na vás čekat i mezihry pro družstva nepostupující do finále. Budeme hrát nejen o první tři místa, ale i o místo bramborové a o místo v turnaji úplně poslední. To, že vás čekají netradiční ceny, zábava – pokud přijmete to, co jsme nachystaly, připomínat nemusíme. Budeme mít připraveny aktivity a odměny pro naše nejmenší. Ovšem jen pro ty, kteří se ji zaslouží, kteří pro nás, ale v konečném výsledku pro nás pro všechny, něco vyrobí. Takže – děti s sebou, o zábavu je postaráno i pro ně.
Takže, až se sejdete někde u kávy či u piva, na tréninku či u kadeřnice, můžete plánovat a dávat týmy dohromady. My jsme na vás připraveny již nyní a moc se těšíme, že si užijeme další pěkné odpoledne.