S lampionem za Kozlouchem potřetí - podrobnosti

6. 11. 2010

Čas opravdu letí jako o překot. Rychle uplynula nejen doba, kdy se děti naposledy setkaly s Kozlouchem, ale i doba, kdy se s ním setkaly poprvé – to bylo před třemi lety. Od té doby se Kozlouch  již od poloviny října začíná protahovat ve svém pelíšku a probouzet se tak ze zimního spánku.  To má tak nejvyšší čas, aby stihl být řádně probuzen na ten večer, kdy k němu děti zavítají se svými lampionky a světýlky.

Letos má na probouzení o trochu více času, protože JEHO den, přesněji večer, připadl na 6. listopadu.  Začátek celého Kozlouchova večera startuje pro některé u Kalu, pro jiné u kostelíka. A proč dva starty? No, to záleží na tom, zda se děti chtějí zapojit do soutěže o nejkrásnější světýlko. Pokud ano, tak světýlka se jménem autora musí přinést ke Kalu. Světýlka jsou moc důležitá, protože podle nich Kozlouch pozná, že nastal jeho večer. Na žádné volání on nedá, protože vylákat z pelíšku se ho děti snaží po celý rok, ale světýlka z dýní, sklenic a různých jiných materiálů ta zabírají bezpečně a naše strašidýlko mezi děti vždy přijde. Klubkařky budou celou akci chystat od odpoledních hodin, takže světýlka můžete přinášet již od 15.30 hodin. Prostě tak, aby soutěžící děti nepřišly ani o lampionový průvod. Ten od místního Kostelíka v Kozlích vychází v 17 hodin.

A co je na celý podvečer připraveno? O soutěži jsme se zmínily a o průvodu, který zamíří od kostelíka ke Kalu, také. Snad jen dodáme, že Kozlouch nikdy není sám. Po cestě má pomocníky, kteří kontrolují, zda se děti nebojí, nezlobí a zda jejich lampionky krásně svítí na cestu. Ale tentokrát jsme si u Kalu povšimly i jiného nebývalého ruchu. Kozloucha si našly i strašidýlka z Tišic a z Chrástu. A jak se ta jmenují? My, klubkařky, to víme a děti se to určitě dozví také. Určitě všechna tři strašidýlka mají pro děti připraveny odměny za statečnost. Tentokrát fotoaparáty rodičů budou cvakat o to zběsileji, když musí zachytit všechna tři strašidla.

Na rodiče bude pamatováno také – Kozlouchův lomcovák a Kozlaloka spolu se svařeným vínem budou v dostatečném množství, čaje pro děti bylo také vždy akorát a doufáme, že hojně bude i napečeného cukroví pro všechny putovníky, o které se vždy na všech akcích starají pečící maminky a babičky.

Věříme, že i tentokrát bude dost nejen občerstvení, ale i návštěvníků. A to bude znamenat, že do kasičky na výstavbu hřiště, která se blíží ke svému šťastnému konci, přibude zase hezkých pár korunek.

Na předposlední akci v tomto roce zvou všechny malé i velké holky z Klubka.