Zábava ve stylu Španělsko - závěrečná zpráva

10. 4. 2010

Stejně jako vloni, tak i letos se v pátek před zábavou sešla celá klubkařská parta, aby návštěvníkům zábavy co nejlépe nazdobila sál a stoly. Z domova připravená výzdoba brzy zaujala místo na oknech, stolech i stropu a doplněná o čísla na stoly a program dotvořila slavnostní ráz celého sálu. Po rozdělení tomboly sál patřil nácviku předtančení a pak se šlo domů nabrat síly na den „D“.

Ten pro některé začal již dopoledne, aby na sále vše doupravily, připevnily poslední dekorace a přebraly dobroty do stánku od těch, kteří se touto cestou rozhodl podpořit výstavbu hřiště.

Večer nám – klubkařkám - začal před sedmou a to posledním nácvikem předtančení. To poctivě třináct holek (ta čtrnáctá měla hlavní roli v přídavku), nacvičovalo od ledna stejně jako vloni pod vedením Gábiny Kvasničkové z Centra volného času v Kostelci nad Labem. Celé vystoupení jsme vzaly skutečně stylově a promyšleně. Zuzka vyrobila střihy na sukně, pečlivě je nastříhala, Vanda nakoupila trika a vyrobila šperky, ostatní šily a dokupovaly doplňky, abychom před návštěvníky mohly předstoupit v plné kráse. Těch se letos sešlo o několik méně, ale dorazili se stejnou chutí a očekáváním jako vloni. Dorazila spousta seňorit, seňorů, oblečení hrálo všemi barvami, ale přeci jen se nejvíce objevovala černá a červená.

Přesně v osm večer spustila skupina „A je to“ první tóny úvodní série písniček, která ještě nechala návštěvníky na svých židlích, ale záhy bylo vše jinak, a když v devět večer vystoupil host večera „Igor“, byl už parket plný. Všichni s chutí tančili na směsici písní snad z celého světa. Dámy se zapojily do výuky salzy, ale brzy jejich řady prořídly, protože klubkařky se začaly „vypařovat“ a připravovat na své vystoupení.

Pokud do té doby byl sál plný, pak před předtančením byl doslova nabitý a byl zde skutečně každý, kdo si přišel nejen zatančit, ale jen posedět na pivku. Nastupovaly jsme sice s odhodláním, ale přeci jen s myšlenkou „Co na to všichni řeknou?“ Určitě jsme oblečením zapůsobily, protože s prvními tóny flamenca se ozvalo rytmické tleskání a povzbuzování. Protože nás tančilo třináct, musely jsme tentokrát předtančení rozdělit na dvě skupiny. Na flamenco navázala druhá skupina hravou macarenou a pestré oblečení holek, doplněné vějířky (i holky samotné) bylo pravou pastvou pro oči všech tleskajících návštěvníků. Myslíme, že nejen my, ale i oni litovali, když dozněla hudba a klubkařky zůstaly v závěrečné, póze. Ale tím vystoupení nekončilo. Po loňských „Trnkách, brnkách“ jsme sáhly po „Těžkejch Pokondrech“ a písnička „Mámo, těsto dej ven“, mísy a vařečky a bouřlivý potlesk zakončily toto klubkařské předtančení. Předtančení můžete vidět zde.

Zábava ale byla v tu chvíli ve své polovině a před návštěvníky bylo další vystoupení „Igora“, losování výherců hlavních cen tomboly a diskotéka seňority Naďolity. Po půl jedenácté byly na stolech rozloženy všechny vstupenky a všichni připraveni v očekávání, zda ta jejich nebude mít šťastné výherní číslo. K získání ceny nepotřebuje výherce jen to štěstí, ale i kus odvahy, protože my cenu nedáváme jen tak zadarmo – výherce si ji musí zasloužit a splnit malý úkol. Asi nejsložitější čekal na výherce hlavní ceny a my všechny jsme se modlily, aby si pro ni přišel mužský. Protože kdo jiný by měl zatančit paso doble než toreador s červenou muletou. A všichni návštěvníci ocenili samozřejmost, s jakou se výherce Igor P. pustil do tance!!! (Jak tančil, se můžete podívat zde) A když ho v závěru doplnilo duo býků v podání krásných seňorit, bylo všem jasné, že naši návštěvníci se umí bavit a smysl pro recesi jim není cizí.

Prožili jsme všichni spolu krásný večer, ke kterému přispěl každý, kdo pořádání této zábavy podpořil. Byly to naše kuchařky – pekařky, které se spolu se sponzory postaraly o to, aby v prodejním stánku bylo dost občerstvení pro všechny. Zábavu nepořádáme jen proto, aby se lidi mohli trochu netradičně pobavit, ale i proto, že i z této akce jde výtěžek, a to nezanedbatelný, na výstavbu dětského hřiště. Děkujeme všem, kteří přispěli do tomboly, kteří napekli, zakoupili vstupenky a lístky do tomboly, protože díky těmto všem můžeme na konto „hřiště“ připsat částku 22.244 Kč.wink

Všem opravdu děkujeme a slibujeme, že i ta příští zábava bude stylová a netradiční.

Sponzoři a přispěvovatelé do tomboly a prodejního stánku:

AUTODOPRAVA  Kaucký AG s.r.o. – Eva a Karel Kauckých

Zahradnictví - Irena  Nohejlová

Baloz Tišice - Ing. Zdeněk Tříletý

Tchibo Praha, spol. s  r.o.

VARIANT spol.  s r.o.

Jan Folk – Mira  Mar