Dětský den aneb život hmyzí nám není cizí - podrobnosti

Že neznáte hmyzovník? A co třeba Ferdu Mravence, Berušku, Broučky? Ano, to jsou oblíbené pohádkové postavičky malých dětí, které navštíví naši louku, pole, les a budou děti bavit celý dětský den v sobotu 18.5.2013 od 13 hod na fotbalovém hřišti v Chrástě.

Děti (ty menší mohou i s rodiči) se vydají na naučnou hmyzí stezku, kde je čekají zábavné úkoly ze života hmyzu a za jejich splnění si v cíli vyberou odměnu. Na hřišti budou připraveny tvůrčí dílničky (vlastnoručně zhotovené výrobky si pak děti odnesou samozřejmě domů), malování broučků na obličej, ale i skákací hrad a hasiči. Ty nejmenší děti si pak mohou pohrát na obří dece plné hraček a na ty starší čeká velký kvíz. Z hřiště se pak můžete projet vyhlídkovým vláčkem. Občerstvení je samozřejmě zajištěno.

Naučná hmyzí stezka bude mít 2 trasy. Soutěžní kartičku s trasou a zastávkami u broučků (stanovišť) děti získají u vstupu, po zaplacení symbolického poplatku 20 Kč. Délku stezky si každý zvolí dle zdatnosti. Na stezce děti čeká šest (na té delší), resp. tři úkoly (na té kratší). Za splnění každého úkolu obdrží děti hmyzí razítko. Po návratu z trasy je pak na hřišti čeká odměna dle vlastního výběru podle počtu splněných úkolů.

Občerstvení k zakoupení bude připraveno z darů našich sponzorů a z kuchyní našich pekařů a pekařek.

Velmi prosíme všechny pekaře a pekařky o příspěvek do našeho prodejního stánku! Své sladké i slané dobroty můžete přinášet od 10h v den konání akce.

Vstupné pro dospělé je 40 Kč.
 TIŠICKÉ KLUBko, o.s. organizátor akce, připravuje zábavu nejen pro děti, ale i jejich rodiče a propaguje tvůrčí zapojení celé rodiny. Děti si z našich akcí odnášejí domů nejen zážitky a vlastní výrobky, ale i nové poznatky a vědomosti získané zábavnou formou hry.

Přijďte mezi nás! A ať se Vám u nás líbí tak, jak se zpívá v písničce z Příběhů včelích medvídků: „Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení, dobře je nám po tělíčku… „ Děkujeme předem všem, kteří jakoukoli formou či svou účastí na tomto dni podpoří projekt „Na bikeparku statečně, na silnici bezpečně“.