"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kolo nás baví - závěrečná zpráva

5. 10. 2013

„Do školy i do úřadu na kole, na kole ..“, zpívá Z. Svěrák a J. Uhlíř ve své písničce a platí to i u nás v obci. Děti jezdí na kole do školy, s kamarády ve volném čase a v sobotu 5. října zavítaly na kole i na Minibikepark. Park jsme otevřeli symbolicky s jízdami zručnosti, s BESIPem a závodem o nejrychlejší šlapku na boulích v několika kategoriích. Nechyběly odměny, medaile a i tombola s cenami zaměřenými na kolo. Mohl přijít i ten, kdo nesoutěžil. A kdo potřeboval, mohl kolo odložit na krátký odborný servis ve stanu neratovické firmy CYKLO IK Petra Krejčího. Vrcholem akce byla exhibice BMX - krobatické skoky s kolem na jednom dirtu zajezdil Filip Mrázek a věřte, že bylo se na co dívat. Za každý skok dav přihlížejících odměnil Filipa potleskem a jsem ráda, že mohl tento sympaťák, který se skokům věnuje 11 let, děti namotivovat ke sportu, jakým kolo je.

  V nejstarší kategorii v závodě o nejrychlejší šlapku na boulích také soutěžil Jaroslav Brynda. Připsal si další vítězství (i když nepodstatné) vůči těm jeho velkým úspěchům.... Jaroslav  Brynda, jak jsme k naší smůle zjistili později, je totiž Držitelem hlavní ceny Českého klubu FAIR PLAY, Český reprezentant v dlouhém triatlonu (od r. 2006), Mistr české republiky v triatlonu i duatlonu a letošní vítěz z mistrovství Katalánska v dlouhém triatlonu. Gratulujeme!

  Naše akce měla za cíl dětem i mládeži připomenout nutnost nosit přilbu a nepodceňovat i povinnou výbavu kola. Je teď na nás rodičích, abychom dětem tyto návyky vštěpovali již od prvních jízd na kole a našim teenagerům zdůrazňovali, aby se povznesli nad tím, jak v přilbě vypadají a brali ji jako povinnost. 

  Děkujeme všem sponzorům a pekařkám, jejichž seznam je zde. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli dobrovolně park vybudovat. Děkujeme o.s. Kolorádo. Děkujeme Martinovi Skálovi za ozvučení a Davidovi Šandovi za poskytnutí elektřiny na akci. Dále děkujeme Růženě Hoffmannové a Klárce Uhrové za usměrňování dopravního provozu v okolí závodů.

 

  Výtěžek z akce ve výši 2.107 Kč bude použit na projekt „Na bikeparku statečně, na silnici bezpečně“.

 

Vyhledávání

Facebook