Víkend na bikeparku s řezbáři s motorovými pilami 2013 - závěrečná zpráva

6. 4. - 7. 4. 2013
Místo ranního pozdravu jsme při sobotním setkání na brigádě na bikeparku slyšeli: „Taková zima, loni na brigádě bylo krásných 20 stupňů“.  Ano, tentokrát počasí nepřálo a my v chladu v rukavicích a čepicích hrabali listí, stříhali keře a traviny a odnášeli kameny z okolí dráhy.  Za odměnu jsme si opekli buřtíka a ohřáli se u ohýnku.

Jsme rádi, že kromě holek z KLUBka a jejich dětí přišli pomoci Luboš Baja s dětmi, pan Chloupek s dětmi, pan Pavel Veselý, pan Ivan Bruner. Moc si této pomoci vážíme a děkujeme za ni.

Současně o víkendu proběhlo i řezbování, kdy se další topolové kmeny proměnily v krásné až umělecké výtvory pod rukama zkušených řezbářů z Klecan.  Na nové sochy se můžete přijít podívat na bikepark, kde budou trvale umístěny.  Jeden kmen jsme použili a nechali vytvarovat jako medvědí lavici - budete moci na ní ve stínu pod akátem odpočívat.

Pomoci nám přišly ze školky i paní Nováková a paní Černá. Po dohodě s KLUBkem a řezbáři, si školka nechala vyřezat pohádkový domeček, který bude součástí zrekonstruované zadní části zahrady ve školce.

Přáli bychom si, aby se sochy nestaly dalším terčem vandalů jako tomu bylo v noci ze středy  27.5. na čtvrtek  28. 5. 2013. Vandalové ukázali svoji „statečnost“ a kromě převrácených soch vytrhali i stromy na podzim zasazené. Co jsme čekali, když je plocha v noci tmavá? I tuto odezvu jsme slyšeli. Možná úctu k něčí práci, která byla dobrovolná, úctu k dětem, co si na bikepark jezdí rády na kole zařádit.