"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

S lampionem za Kozlouchem pošesté - závěrečná zpráva

Sobotní podzimní den, jako každý jiný v měsíci, k procházce nelákal. Přesto kolem páté hodiny bylo po vsi výletníků poměrně dost. Poznávací znamení: lampion. Namířeno měli ke hřbitovu, kde začínal lampionový průvod za Kozlouchem. Za bílého dne je prostor u náplavky pod kaštany v Kozlích docela obyčejný, ale za tmy s trochou fantazie vás pohltí. Zážitek se umocní, když se rozsvítí malá světýlka v trávě a kousek dál objevíte oživlé kostlivce, bílé paní a jiná strašidla. Kouzelná procházka i pro dospěláky, že? Po delší chvíli chůze ještě objevíte kouzlo rozsvícených dýní před domkem č. p. 82 a pak už se blížíte k parku ke Kalu. V cíli putování si děti od Kozloucha odnesly pamětní list za statečnost, odměnili jsme nejkrásnější vystavená světýlka z dýní a celou akci pak ukončil OHŇOSTROJ.

Za tým KLUBkařek děkujeme: pekařkám, jejichž seznam je zde, Ivanovi Janouškovi za odpálení ohňostroje, Pavlovi Kváčkovi za pomoc s osvětlením, Josefovi Janouškovi, Josefovi Šimonkovi a Pavlu Janouškovi za technickou pomoc s instalací strašidel a dětem, které nám pomáhaly strašit. Dále děkujeme Petrovi Brodskému a Martině Pazderové za dýně k ozdobení cesty.

Putování za Kozlouchem přilákalo odhadem více jak 500 lidí. Výtěžek z akce 10.467,- Kč bude použit na projekt „Na bikeparku statečně, na silnici bezpečně“.

 

Umístění v soutěži o nejkrásnější světýlko: 

1. místo:

Matěj Kulhánek

Míša Kulhánek

 

2. místo:

Rozálka Hanousková

Kiki Kalibánová

Štěpán Rendek

 

3. místo

Ondra Krajč

Terezka Krajčová

Saša Havlíčková

 

 

 

Vyhledávání

Facebook