"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kolo nás baví - podrobnosti

Rozvoj cyklistiky nejen v Čechách zažívá „velké bum“. Stavby cyklostezek pro silniční nebo horská kola přibývají, bohužel v pozadí stojí stavby pro MTB či BMX kola, ačkoliv je o tyto druhy sportu také velký zájem. Jsme vesnice rozpínající se na rovině, nemáme žádné kopce ani hory odkud by mohli bikeři sjíždět. I tak se nám podařilo v centru obce vybudovat malý přírodní areál pro tento druh sportu věkově neomezený. Pro bikera by měl být zajímavější, bezpečnější než otevřená silnice a měl by vzbudit zájem o tento sport i u další generace. Jsem ráda, že KLUBko tímto projektem může získané prostředky vložit do zážitku jakým bezesporu jízda na kole je. A půjdeme v nápadech ještě dál. Dokončujeme výstavbu dobrodružné lajny s lávkami i pro menší děti a chceme na podzim zorganizovat první závody s exhibicí zkušených bikerů. Uvědomili jsme si, že děti ani mládež do 18-ti let nemají zažité návyky povinně používat ochranné přilby. A tak součástí závodů bude, kromě jízd rychlosti a zručnosti, pro děti připravený zábavnou hrou návod jak a proč používat helmu, jak je důležité znát dopravní značky nebo jak rychle kamarádovi pomoc s ošetřením úrazu. Pozveme zástupce dopravní policie a budeme si s koly užívat.Závody jsou věkově neomezené a mohou se jich zúčastnit i menší děti na koloběžkách. Vyzýváme rodiče, aby šli pro děti příkladem a závodů se také zúčastnili.

Na podzim kola ještě neukládejtesmiley. Připravili jsme pro Vás, dospělé i děti, první závody na Minibikeparku (GPS: 50°16'05";14°33'14") s exhibicí zkušených bikerů. Uvědomili jsme si, že děti ani mládež do 18-ti let nemají zažité návyky povinně používat ochranné přilby. A tak součástí závodů bude kromě jízd rychlosti a zručnosti pro děti připravený zábavnou hrou návod jak a proč používat helmu, jak je důležité znát dopravní značky nebo jak rychle kamarádovi pomoci s ošetřením úrazu. Pozveme zástupce dopravní policie a budeme si s koly užíííííívat.


Závody jsou věkově neomezené a mohou se jich zúčastnit i menší děti na koloběžkách či kolech bez šlapek. Vyzýváme rodiče, aby šli pro děti příkladem a závodů se také zúčastnili.

Velmi prosíme všechny pekaře a pekařky o příspěvek do našeho prodejního stánku! Své sladké i slané dobroty můžete přinášet od 13h v den konání akce na Minibikepark.

Program:
Exhibice BMX
Závody zručnosti na čemkoliv co kolo má
Závod o nejrychlejší šlapku na boulích
Test: Proč mi přilba sluší?
Vstup: zdarma
Startovné: 20 Kč pouze s přilbou
Kategorie: všechny
Občerstvení a odměny zajištěny

Na této akci se také oficiálně představí první vydaná turistická vizitka v obci, která zde bude k zakoupení. Takže přijďte i s turistickými deníčky, razítko máme připraveno.

 

 

Vyhledávání

Facebook