"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kurzy 2008

Tradiční řemeslo drátování, dnes už jen pro radost

3. 2. - 13. 4. 2008

Drátování je technika, která se k nám dostala ze Slovenska koncem minulého století prostřednictvím vandrujících dráteníků. Původním cílem byly opravy popraskaného hliněného nádobí a výroba drobných užitných předmětů do domácnosti. Drátování dnes prožívá svou renesanci, spíše pro dekorativní účely v podobě rybek, netradičních velikonočních vajíček, svícnů, drátovaných lahví.

Od  3.2 – 13.4.2008 si můžete přijít vyzkoušet nelehký život dráteníka pod vedením lektorky Aleny. Kurz drátenická dílna s Alenou probíhá každou lichou neděli od 17 hod. v budově místní pošty.

Fotografie z kurzu 

Twist art - kouzlení z papíru

18. 4. 2008

Zveme Vás do kurzu  plného barevných kroucených papírových provázků. Naučíte se s kroucenými provázky pracovat, zvládnete základní postupy práce s materiálem, vyrobíte si několik kytiček. Květiny budou  krásnou dekorací na jaro, dají se kombinovat s živou zelení i se sušinou, dají se jimi zdobit dárková balení.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

Keramická dílna pro děti - podzim 2008

15. 9. - 9. 12. 2008

V celkem sedmi lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají po poslední lekci.

Rozhodnete-li se pro pravidelné návštěvy naší dílny, objevíte nekonečné možnosti tvorby, mnoho inspirace  a získáte nové přátelé. V kurzech pro děti se cíleně zaměřujeme na to, aby děti získaly správné návyky při práci s hlínou, aby rozvíjely motoriku, představivost, tvořivost a dokázaly využívat dříve získané zkušenosti.

Podrobnosti

Fotografie z kurzu


 
 

Kurz decoupage - obrázky

5. 10. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou decoupage. Naučíte se zde zdobit pomocí barevných ubrousků a pracovat s krakelovacím lakem. Vytvoříte si zde obrázek z ubrousků s motivem dle Vašeho výběru, který může být krásnou dekorací u Vás doma, či dárkem pro Vaše blízké.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 
 
 

Šperky z korálků (náhrdelník, náušnice)

19. 10. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou tvorby šperků z korálků. Vytvoříte si zde náhrdelník a náušnice v barvě dle vlastního výběru, které mohou být vhodným doplňkem Vašeho oblečení či dárkem pro Vaše blízké. 

Podrobnosti

Fotografie z akce 

Kurz drátování - andělíček

2. 11. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou tvorby drátovaných ozdob s vánoční tématikou. Tentokrát si vytvoříte andělíčka z měděného drátu. Šaty vypletete tzv. slúčkovým vzorem a ozdobíte korálky. Andělíček může být ozdobou na Váš vánoční stromek či dárkem pro Vaše blízké.  

 

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

Kurz pedigu - ošatka

16. 11. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou pletení košíčků z pedigu.

Vytvoříte si zde ošatku či podnos s pevným dnem. Ten může být praktickým pomocníkem či vhodným doplňkem ve Vaší kuchyni či dárkem pro Vaše blízké. Dna ošatek je možné vyzdobit technikou decoupage, se kterou jsme již některé zájemce v našich kurzech seznámili.

Podrobnosti

Fotografie z akce 

Kurz svícnování - svícen na vánoční stůl

17. 12. 2008

Zveme Vás na podvečerní aranžování svícnů s Míšou Binderovou a Simonou Rendekovou. Vytvoříte si svícen či ozdobu na váš vánoční stůl z  přírodního materiálu. K dozdobení budou připraveny různé doplňky jako např. sušené ovoce, korálky, pedig, lýko.

Podrobnosti

Fotografie z akce