Keramika - adventní věnec - závěrečná zpráva

11. 10. 2010

V pondělí 11. října navečer se sešlo již tradičně v klubovně místní pošty 11 dětí (některé se maminkami) společně s naší keramičkou Radkou Hrstkovou. Nálada byla bezva a tak se všichni s náležitou vervou pustili do tvorby adventního věnce. Základ tvořil kruh, na který se připevnily misky na svíčky a poté se celý svícen ozdobil. K dispozici byla tmavá i světlá hlína, dokonce se některým dětem povedla namíchat i hlína melírovanásmiley. Adventní věnce se opravdu povedly - posuďte sami ve fotogalerii.

Nyní budeme muset počkat, až věnce vyschnou, Radka je naglazuje transparentním lakem a poté nám je vypálené přiveze. Určitě budou pěknou ozdobou na našem stolu při čekání na příchod Vánoc. První svíčka se rozhoří již na první adventní neděli, která v letošním roce připadá na 28. 11. 2010.