Krásné počasí a zástupy návštěvníků, to bylo jediné, co jsme si v předvečer akce přály. A obojí se splnilo nad očekávání. Slunečný den a kolem 550 dětí a dospělých, taková byla bilance dětského dne. A s pýchou, podle vašich ohlasů, můžeme dodat – 550 spokojených návštěvníků!

Vždyť pro děti byla připravena spousta zábavy a aktivit. Čtyři tvořivé dílny, kde si děti mohly vyrobit těstovinový náhrdelník, obarvit tričko či ubrousek, namalovat sádrový odlitek nebo poskládat z papíru zvířátka, šest stanovišť – zastávek na trase „tišického metra“ a odměny za projeté stanice, to byla naše nabídka. A nejen to – hasiči z podnikového hasičského sboru Spolany, členové policie České republiky z Kostelce nad Labem a obrovský traktor firmy AGRI byli dětem po celé odpoledne plně k dispozici. A ještě něco navíc – díky štědrosti sponzorů jsme mohly zajistit pro děti skákací hrad a nafukovací balonky plněné heliem.

Na akci přispěli nejen sponzoři, ale i naši občané – buď příspěvkem v podobě dobrovolného vstupného, či napečením sladkostí a slaností do stánku s cukrovinkami nebo nějakou drobností do stánku s odměnami.

Tak rozsáhlou akci by nebylo možné organizačně zvládnou v sedmi lidech – hlavních organizátorek dětského dne – a tak naše obrovské poděkování patří všem, kteří se zajištěním dne pomohli a všem našim rodinným příslušníkům za pomoc a trpělivost, se kterou pomáhali dětský den připravit. A protože jejich pomoc byla veliká, rádi uveřejníme jména všech našich pomocnic a pomocníků:
Miloslava Šťastná, Marie Zvelebilová, Zuzka Capratová, Petra Zaoralová, Honza Zaoral, Alena Psotová, Gábina Kostková, Jana Čemusová, Vladimír Bezouška, Pavel Janoušek, Věra Hovorková, Pavla Šťastná, Zuzka Šťastná, Klárka Uhrová, Barča Uhrová, Katka Junková, Tomáš Binder, Martin Binder, Michal Kučera, Klára Husáková, Adéla Husáková, Ondra Bolehovský, Věra Gözová, Jarmila Náhlovská, Růžena Plicková, Pavel Jelínek, Pavel Kváček, Jakub Rejzl, František Staněk, Jan Vojtěch Binder, Marcel Zvelebil, Tomáš Uher

Naše další poděkování patří skupině „A je to“ za zvučení a skupině „PLUS“ za zapůjčení mikrofonu, dále fotbalistům, jmenovitě Petru Koubovi, za poskytnuté technické zázemí.

Jsme rády, že jsme pro vás připravily akci, která se vám líbila, jsme velmi rády, že jste přišli a bavili se. A jsme rády, že díky podpoře sponzorů a příspěvkům vás – občanů – můžeme připravit akce další. A věřte, že budou!

Seznam sponzorů v menu „Sponzoři“.
Fotografie z akce: rajce.net.

Výtěžek z akce bude použit na projekt „S KLUBkem – hřiště dětem“.

Tišice budou zaznamenány v knize Českých rekordů!!!
Devět hodin a deset minut – tak dlouho trvalo motačům zpracování všech donesených klubíček do Českého rekordu, ale námaha stála za to. Tišice budou zaneseny do knihy Českých rekordů – ustavily rekord v obřím klubku z pruhů látek….
Podílelo se na něm celkem 107 účastníků, jejichž seznam uvádíme v listině klubkotvůrců. Největšími příspěvky byla klubka od Věry Hovorkové – 2 330 metrů, žáků 5. třídy základní školy Tišice – 2 000 metrů a Marie Zvelebilové – 1398 metrů. Děkujeme všem účastníkům, ale hlavně motačům Petrovi Kühnovi a Kačce Černé, měřičům Ondrovi Černému, Petrovi Novákovi a Standovi, zapisovatelce Martině Krivé a Kateřině Junkové. Dále všem, kteří pomohli klubko tvořit a snad se na nás nebudou zlobit, že jejich jména všechna neznáme a tudíž neuvádíme.
Podařilo se nám klubíčko o délce 18 425 metrů, takže bychom s ním doběhli až za Líbeznice, ale potřebovali bychom značně velké svaly, protože koulet klubko o váze 120 kg není legrace. Další míry našeho rekordmana jsou: průměr 92,5 cm a obvod 285 cm.
Ještě jednou děkujeme všem účastníkům a těm, kteří vydrželi až do konce. Podařilo se nám společnými silami zviditelnit naši obec a spolu se pobavit.

OBŘÍ KLUBKO Z PRUHŮ LÁTEK

5. třída ZŠ Tišice     Koubová Veronika     Brodský Miroslav
Hrstková Kateřina     Kalašovi     Rodina Novákova
Kváčkovi     Pasovská Renata    Uhrovi
T. Kravcov    Vlachová Lucie    Tůmová Barbora
Láryšová    Capratovi    Šimonkovi
Janouškovi    Brodská    Zvelebil Lukáš
Vacková Petra    Šťastná Zuzka    Husákovi
Vojtovi     Kvídová Karolína    Jakub Terziev
Ondřej a Šimon Sosnovcovi    Blažková Adélka    Binderovi
Polívka Vojta     Vítová Šárka     Beranová Stanislava
Kejř Martin     Hovorková Věra     Gözová Věra
Volná Jaroslava     Vyskočilová Klára     Šimmerová Věra
Purš Martin     Vedejová Veronika     Preislerová Lucie
Preislerová Kačenka    Kabešová Hana     Náhlovská Alžběta
Kramářová Nikola     2. třída ZŠ Tišice     Volfovi
Malá Kristýna     Hrubý Michal     Foubík Adam
Brodský Marek     Foubík Jan     Brodská Eva
Rejzlovi     Bezouškovi    Ullrichová Tereza
Vízková Aneta    Kostková Gábina     Suneghová Klára
Doutová Karolína     Dout Vojtěch    Špaček Matěj
Havlíčková Saša    Chauturová Karolína    Menclová Lucie
Kohoušková Monika     Slavíková Jaroslava    Slavíková Radka
Slavíková Daniela    Junová Nela     Kuchařová Ivana
Palounková Michaela    Palounková Kateřina    4. třída ZŠ Tišice
Košunderská Hana     Burešovi     Končelová Marcela
Sládečková Vendula    Bezoušková Zdeňka    Staňkovi
Kučera Adam    Kadrmas František    Žáková Lucie
Hejl Honza    Hejl Adam    Kostelníková Jiřina
Tereza a Ondřej Krajčovi    Zalabákovi     Pomrhoncová
Vronová    Abeceda Realit-Remax    Kopejsková Tereza
Zvelebilová Marie     Fürstová Lenka     Pospíšilová Eliška
Semkovičová Bára    Filová Andrea    Hamerníková B.
Krubánová Kristýna    Trédlovi    Janouškovi
Kafková Kateřina    Černá Naďa    Černá Kateřina
Nováková Adéla    Strachová Bětka    Strachová Kristýna
Altman Jakub    Jankásek Filip    Jungová Petra
Šmídová Karolína   Fábrtová     Třešňákovi
Plačková    Heřmanová   Krajč Filip
Veselý Pavel   Vítovec Michal    Žižka Petr
Višínská Iveta

Fotografie z akce: rajce.net.