Účast tří stovek lidí jsme opravdu nečekaly!!!
Zkušeně a střízlivě odhadujeme – na tuhle akci přijde sto, sto padesát lidí. Jsme na ně připravené. Holky z KLUBka, které mají malé ratolesti, zorganizují odchod lampionového průvodu od kostela, ostatní připraví stánek s občerstvením a instalaci světýlek u Kalu. Scénář připraven, vše podle něho běží. Až do příjezdu pana starosty ke Kalu a prvního radostného telefonátu Radky. Oba upozorňují na účast minimálně tří stovek lidí!!! Tak tohle jsme opravdu nečekaly!!!

Odpoledne si vše v klidu připravujeme, u Kalu pomáhá Zdeňka a Pavel Kváčkovi a pomalu se do akcí zasvěcuje i Světlana Láryšová, která sama nabídla pomoc. Přicházejí první děti se svými světélky. Všichni malí Capratovi i v nádherných kostýmech a nalíčeni. Husákovi přiváží krásné dýně i napečené cukroví. V parku začíná být živo a svítícími světélky veselo. V trávě sedí obrovská dýně se jmenovkou „Adam“, děti ze školky dodaly více jak deset ozdobených lahví. Světélka přináší Krajčovi, Kostkovi, Buřičovi a spousta dalších. Ve stánku se množí i napečené dobroty. To, že pečou „klubkařky“ je samozřejmé, to, že napečou i ostatní maminky a babičky – vlastně také J. Vanda Husáková napekla nejen teď, ale už i na dětský den. Ponovu překvapila babička Láryšová s vnučkou Stáňou Kavrzovou nádhernými perníčky. Slib splnila Helena Kravcová a přivezla stylově ozdobený koláč s lineckými strašidélky. Pečlivě balená linecká kolečka napekla Vlasta Brodská. Inspirovat tradicí se nechala Václava Kavínová a napekla kosti z „koblihového“ těsta. Krabici plnou strašidýlek dovezla Daniela Heřmanová. Dorazila i várnice s čajem, takže přípravy byly u konce.

Připravit se musel i Kozlouch. První reakci si vyzkoušel na Nadě, která při spatření Kozloucha s křikem nadskočila jak papírový čert. V tuto chvíli ještě čekáme těch stopadesát lidí. Krátce po páté již víme, že vás přijde dvakrát tolik. Kozlouch utíká daleko do křoví, kde je více místa pro takovou spoustu dětí, trneme, aby byl dostatek Kozlouchových listů (zbyly nám tři!!!). Děti se po příchodu ke Kalu valí na Kozloucha jako lavina. Každé z nich chce Kozloucha vidět, každé chce od něho odměnu. Sám tolik dětí Kozlouch nečekal, tak pomáháme s rozdáváním. Po chvilce je čas i na vyfocení a nesmělé zatahání Kozloucha za ruku. Když vystrašené dětičky Kozlouch pohladí, tak uvěří, že tohle strašidélko patří mezi ty hodné.

U stánku s cukrovím, je živo. Napečené dobroty mizí, všichni si pochutnávají a vědí, že zakoupením výrobků ve stánku přispívají na vybudování dětského koutku v areálu fotbalového hřiště v Chrástě. „Tahle myšlenka se mi líbí, jsem ráda, že se v obci něco děje a že mohu něčím pomoci,“ říká Daniela Heřmanová, „jsem ráda, že se mohu podílet na vybudování něčeho smysluplného a další akce určitě podpořím.“

Pomoci a podpořit můžete již za pár dní, kdy se sejdeme u 2. rozsvícení tišického vánočního stromu. Budeme rády, když opět napečete a zakoupením našich výrobků podpoříte akci „S KLUBkem – HŘIŠTĚ DĚTEM“. K zakoupení nebude jen cukroví nebo teplé nápoje pro malé i velké návštěvníky, ale můžete si zakoupit i novoroční přáníčka a jmenovky na dárky, na které návrhy udělaly naše děti.

Seznam sponzorů v menu „Sponzoři“.
Fotografie z akce: rajce.net.

Výtěžek z akce bude použit na projekt „S KLUBkem – hřiště dětem“.