Popsat atmosféru turnaje lze jen těžko. Pokud by se měla popsat v heslech, tak: sluníčko, nálada, kostýmy, hecování, vůně kýty a řetěz přes celé hřiště. Pokud ji chcete popsat ze zaslechnutých komentářů, zde jsou: Žabák Pavel Kváček zaníceně líčil dojmy ze hry „Představ si, my jsme to projeli s těmi malinkými dětmi, s těmi Draky, no to je vostuda!“ Pánové se v koutku hřiště snažili přijít na to, jak to ty Palmy dělají, že se jim koule stočí tak, kam potřebují. Na jedné hrací dráze zas tatínek podporoval syna slovy: „Vidíš, i když jsi tak malinký, dokážeš porazit velké chlapy“, jejichž sebevědomí v tu chvíli dosahovalo sotva na nulu.

Styly hodů byly různé, spodní,vrchní, vysoký, ale naše české „kutululů“ vítězilo a přinášelo vytoužené body. A kdo by věřil tomu, že nedojde k pečlivému přeměřování vzdáleností koulí od košonku, velmi by se mýlil. Vítězily dětské týmy, zatímco ostřílení dospěláci nevěřícně kroutili hlavami. Nebyla tudíž nouze o vtipné komentáře. Trávníkáři i Meziploťáci, Koblížci, Kubulíni , Rejnoci a Krysaři – ti všichni přispívali k bezvadné atmosféře, všichni přijímali prohry se vztyčenou hlavou a ubezpečením – „my jsme si přišli hlavně zahrát“, všechny přeci jen vítězství zahřálo více.

Kdo se nechtěl věnovat turnaji, mohl usednout k připraveným těstovinám a nastříhaným brčkům a navlékat řetěz na vánoční obecní strom. Děti se snažily délku řetězu dostat až k vytouženému stánku s odměnami, což se jim zanedlouho podařilo, maminky pak využily práci na něm k příjemnému sousedskému popovídání. Všichni se mohli v přestávce mezi finálovými hrami posilnit grilovanou kýtou, která byla pro hráče i diváky připravena za libovolný poplatek.

A jak to všechno dopadlo? Cenu za v turnaji poslední místo si odneslo družstvo Marťanů, čtvrtí skončili a tác amerických brambor si odnesli hráči družstva Rejnoků, cena za třetí místo – koláč ve tvaru petankového odhoziště patřila Housatům. STS Chvojkovice Brod si za druhé místo odnesli petankové masové koule. První místo vybojovali ti, kteří se do turnaje přihlásili jako poslední – Berušky. Sklenice utopenců jim po vepřové kýtě určitě přišla vhod. Soutěž o nejlepší kostým měla dva žhavé kandidáty – Domácí potřeby a Palmy, ty si nakonec kytici ze samých dobrot odnesly. S prázdnou však neodešel nikdo, spoustu nových zážitků a seznámení, drobné dárečky, které hráči od organizátorek dostali hned v úvodu, si odnesli všichni

Žádná akce se neobejde bez zajištění organizátorů. Ani na tuto bychom nestačily jen my- holky z KLUBka. Proto i touto cestou děkujeme hudební skupině A je to…, fotbalistům, manželům Schneeweissovým, Josefu Šimonkovi a Miloslavu Soukupovi za pomoc při organizování tohoto turnaje. A jestli bude i další jeho pokračování? No to se nechte překvapit.

Fotografie z akce: rajce.net.