"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Akce 2008

Dětský den aneb dnes se metrem projedem

24. 5. 2008

Tišické metro startuje!!!
Kdo by si pomyslel, že Tišicemi povede metro! Ale je to tak, děti spolu s rodiči si mohou projet hned tři trasy metra, a v jednotlivých stanicích plnit úkoly. Co může čekat na šikovné děti třeba ve stanici „Zoologická“ nebo „Tajemná“ určitě neprozradíme, ale to, že metro startuje 24. května, je součástí dětského dne a trasy vedou z fotbalového hřiště třeba ke školce, do lesa a k obecnímu úřadu prozradit můžeme....

 Vagónky budou tvořit jednotlivé skupinky dětí a rodičů, koleje si jen domyslíme, ale dobrá zábava na trase i na hřišti ta bude skutečná. Během dětského dne se děti zocelí se při rozcvičce, procvičí se v chůzi. V dílnách si ověří svou šikovnost při tvoření náramků z těstovin, skládanek z papíru nebo barvení triček. Výběr jejich povolání mohou ovlivnit svou přítomností hasiči a členové městské policie. Posilnit se všichni mohou u stánku s cukrovinkami a jinými pochutinami a pochopitelně, že za dobrou práci budou i odměněni. Možná připravíme i jiná překvapení, ale to zjistíte jen tak, že se mezi nás přijdete podívat.

Pozvánka

Závěrečná zpráva z akce

Fotografie z akce


 

 

Rekord v obřím klubku z pruhů látek

24. 5. 2008

Tišice budou zaznamenány v knize Českých rekordů!!!

Devět hodin a deset minut – tak dlouho trvalo motačům zpracování všech donesených klubíček do Českého rekordu, ale námaha stála za to. Tišice budou zaneseny do knihy Českých rekordů – ustavily rekord v obřím klubku z pruhů látek....

Podílelo se na něm celkem 107 účastníků, jejichž seznam uvádíme v listině klubkotvůrců. Největšími příspěvky byla klubka od Věry Hovorkové – 2 330 metrů, žáků 5. třídy základní školy Tišice – 2 000 metrů a Marie Zvelebilové – 1398 metrů. Děkujeme všem účastníkům, ale hlavně motačům Petrovi Kühnovi a Kačce Černé, měřičům Ondrovi Černému, Petrovi Novákovi a Standovi, zapisovatelce Martině Krivé a Kateřině Junkové. Dále všem, kteří pomohli klubko tvořit a snad se na nás nebudou zlobit, že jejich jména všechna neznáme a tudíž neuvádíme.

Podařilo se nám klubíčko o délce 18 425 metrů, takže bychom s ním doběhli až za Líbeznice, ale potřebovali bychom značně velké svaly, protože koulet klubko o váze 120 kg není legrace. Další míry našeho rekordmana jsou: průměr 92,5 cm a obvod 285 cm.

Ještě jednou děkujeme všem účastníkům a těm, kteří vydrželi až do konce. Podařilo se nám společnými silami zviditelnit naši obec a spolu se pobavit.

Pozvánka

Listina klubkotvůrců

Fotografie z akce

Certifikát


 

 

Turnaj v pétanque

28. 9. 2008

A je to tady! Do této doby jsme stále upozorňovaly, slibovaly, připravovaly vás, že jednou to přijde, a nyní jsou tu již termíny registrace a turnaje, pravidla pétanque a organizace turnaje.

 První turnaj v pétanque se v Tišicích odehraje 28. září 2008 od 10 hodin na fotbalovém hřišti v Chrástě. Do turnaje se mohou přihlásit tří až pětičlenná družstva. Registrace družstev začíná 8. a končí 14. září. 2008. Přihlášky do turnaje pošlete na mailovou adresu: klubko(a)tisice.cz nebo se přihlaste na telefonu Nadi Černé – 723 022 945, ta vám také vysvětlí pravidla a zodpoví všechny otázky k připravovanému sportovnímu klání. Turnaj je vypsán pro maximálně dvacet družstev. Ve své přihlášce do turnaje nezapomeňte uvést jméno kapitána, počet hráčů v týmu a jeho název. Předpokládáme, že ve věci názvu, případně vymýšlení kostýmů, popustíte uzdu fantazii a všichni se můžeme těšit na opravdu apartní oblečky. Vždyť také ten nejlépe oděný tým po zásluze odměníme. Takže symbolické ceny nejsou připraveny jen pro družstva na „bedně“, ale dostane se i na ty v pořadí čtvrté a špatně nedopadne ani družstvo poslední.

Stručná pravidla jsme otiskly v srpnovém vydání Tišických rozhledů. Zjednodušená pravidla této hry si můžete nastudovat na webové adrese: http://petanque.cstv.cz/petanque/pravidla.htm. Podle nich budeme turnaj hrát. Upozorňujeme, že rozlosování a počet bodů, do kterých bude počítána jedna hra, se bude přizpůsobovat počtu přihlášených týmů. Vždyť přeci jde hlavně o zábavu a legraci, takže oficiální pravidla necháme profesionálům.

 Na hřišti bude prostor nejen pro zábavu, legraci a přihlášené týmy, ale také pro děti. Pro ty bude sice připravena zábava v daleko menším měřítku než na dětském dnu, ale když přiloží ruce k dílu, najdete se pro ně i zasloužená odměna. A pokud se najde tým, který se těší velké přízni diváků, uvítáme i jeho roztleskávačky či roztleskávače. A jak jsme uvedly v Rozhledech – je připraveno i překvapení. Bude sice záležet na tom, jak se přítomní zapojí, takže výsledek bude - buď nic nebo velká dobrota.

 Ale jak to opravdu vše bude zjistíte, když mezi nás přijdete ať už jako hráči či diváci, zváni jste všichni.

Podrobnosti

Závěrečná zpráva z akce

Fotografie z akce


 

 

Putování s lampionem za Kozlouchem

1. 11. 2008

Vy nevíte, kdo je Kozlouch? To je místní strašidýlko, které bydlí u rybníčku v Kozlech a zjevuje se pouze na Svátek všech svatých. Pokud se s námi za ním chcete s dětmi vydat, tak čtěte dále.

Svátek Všech svatých se slaví 1. listopadu. A protože i tak se jmenuje kozelský kostelík, začneme naše putování právě u něho. V tento den se také zjevují dušičky, které na světě zlobily a skončily v pekle. Ale naše putovníky nic nepřekvapí – na strašidýlka si posvítí lampionem a když se jako strašidýlko ustrojí a namalují, tak budou mezi těmi opravdovými k nepoznání.

Takže – sraz bude před hřbitovem v Kozlech 1. listopadu v 17 hodin. Přineste si své lampionky a půjdeme k rybníčku. Uvidíme, zda bude po cestě na děti čekat ještě jiné strašidlo, ale Kozloucha určitě uvidíme.

A jak by takový Kozlouch mohl vypadat? Třeba tak jako některé strašidýlko vyrobené dětmi ze základní školy. Ti mají o nich jasnou představu. Spolu s učiteli i rodiči popustili uzdu své fantazie a o výsledku se můžete přesvědčit ve sklepení školy na výstavě dětských prací „Postrašení ve sklepení“. Takže než se vydáte s lampionem na putování, můžete zavítat i sem. Sklepení bude otevřeno od 1.listopadu 2008 od 13:00 hod do 16:30 hod a po celý měsíc listopad vždy v pracovních dnech od 13:00 hod do 16:00 hod.

KLUBko pro Vás připravilo soutěž-určitě by se nikomu nelíbilo, kdyby v parčíku bylo smutno a ponuro. Uvítáme tedy, když doma připravíte a do parku přinesete vyřezané dýně nebo pomalované sklenice, které nám prostor osvítí a dotvoří tu pravou atmosféru. Více o soutěži se dočtete níže.

Pokud nám maminky budou chtít něco napéct k připravenému čaji pro děti či Kozloušímu pití pro dospěláky, budeme jedině rády. Ale nevadí, pokud budou pekařskou energii šetřit na setkání u vánočního stromku.

 

Na s vámi společně prožitý večer se těší holky z KLUBka                 

Pozvánka

Závěrečná zpráva z akce

Fotogalerie z akce


 

Soutěžíme s KLUBkem o nejkrásnější světélko

TIŠICKÉ KLUBko vyhlašuje soutěž o nejkrásnější originální světélko v rámci akce Putování s lampionem za Kozlouchem.

 

Podmínky soutěže:

Jako světélko si můžete vybrat buď vyřezanou dýni, nebo můžete ozdobit, pomalovat sklenici jakékoliv velikosti. Všechna donesená světélka musí být ale bezpečná, to znamená z nehořlavého materiálu. Sklenici doporučujeme použít větší. Světélka přineste 1. 11. 2008 mezi 15:30 a 17:00 hod do parku k rybníčku v Kozlech a prosím označte je přiloženou cedulkou se jménem. Světélka budou vystavena u rybníčku a za tmy budou oživena. Budou vítat lampioňáky a strašidélko Kozloucha.
Nejkrásnější světélko bude odměněno, světélka si pak soutěžící odnesou domů.

 

Náměty jak malovat:

Zdobení sklenice technikou decoupage, barvami na sklo
Vyřezaná dýně http://www.veseledyne.cz/dlabani-dyni/

Pozvánka


 

 

2. rozsvícení vánočního stromku

30. 11. 2008

Protože tradice jsou od toho, aby se dodržovaly a pokračovalo se v nich, budeme pokračovat i v té, kterou jsme založili vloni. Před rokem poprvé byla zahájena tradice rozsvícení vánočního stromku na 1. adventní neděli. Letos vás zveme na druhé setkání u tišického vánočního stromku. Sejdeme se opět před budovou obecního úřadu a to 30. listopadu v 16 hodin. Zahájíme tak spolu adventní čas, který je časem rozjímání, vzpomínání a očekávání nejkrásnějších svátků v roce - Vánoc.

 Zveme Vás na šálek čaje, punče, svařáku či grogu, …., při kterém se můžete zaposlouchat do koled, které zazpívají děti ze základní školy a do krásných vánočních tónů, jimiž nás potěší ti z nás, kteří se věnují hudbě. Nebude chybět ani vystoupení nejmenších - dětí z mateřské školky. Určitě bude k zakoupení i něco sladkého z kuchyní našich přispěvovatelek. Snad ani tentokrát nás neopustí jejich přízeň a jejich „výtvory“ přispějí k nadcházející vánoční pohodě. A protože je advent čas vzpomínání, připravíme malé překvapení, které nás vrátí do vzpomínek na končící rok.

Na s vámi společně prožitá odpoledne se těší holky z KLUBka.

Pozvánka

Závěrečná zpráva z akce

Fotografie z akce


 

 

Vyhledávání

Aktuality 25. 5. 2019

Dětský den aneb dnes se stanu kovbojem


 13. 4. 2019

11.KLUBková zábava aneb DIVOKÝ ZÁPAD*ÁKOV

Fotografie z akce

Video z akce

 

Facebook