"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Zelný den - podrobnosti

Po roce přichází další sportovní akce pro všechny věkové kategorie, ve které se skloubí zábava, sportování, soutěžení a kulinářské hody. První ročník této akce byl ve znamení brambor a již loni jsme vyhlásily, že po bramborovém bude následovat den zelný – tedy další sportovní den s „pěstitelskou“ tématikou.  Zelí totiž splňuje všechna přísná výběrová kritéria – je plodinou, která se v našem kraji pěstuje, dá se z něho připravit spousta dobrot a přímo vybízí, aby bylo hlavním bodem soutěží.

Jak tedy bude celý den vypadat? Den „Z“ je naplánován na 25. září 2010, opět v areálu fotbalového hřiště v Chrástě, kde vše vypukne ve 14 hodin. Soutěžit se bude ve čtyřech disciplínách na hřišti a v jedné v kuchyních kuchařinek. Soutěže na hřišti budou koncipovány tak, aby se jich mohli účastnit malí i velcí, družstva, dvojice či jednotlivci. Pochopitelně, že i letos platí, že malým mohou pomáhat velcí a těm méně šikovným ti zručnější. Družstva i dvojice si do soutěže mohou přinést i netradiční název, všichni pak mohou soutěž osvěžit netradičním oblečením. Ceny pro tři nejlepší jsou připraveny, ale cílem je se pobavit a vyzkoušet si netradiční „sporty“.

 

Soutěž „kuchyňská“ je stejná, jako byla loni. Ti, kdo mají zajímavý domácí recept, ve kterém se objevuje zelí v jakékoli podobě, ho mohou připravit, podle něho uvařený - upečený - pokrm slaný či sladký přinést ostatním k ochutnání a tím ho zařadit do soutěže o nejoblíbenější recept. Ten, kdo si pochutinu zakoupí, mu může udělit bodík a pokud jich recept nastřádá nejvíce, pak bude jako nejlepší otisknut v říjnových Tišických rozhledech. Z toho je jasné, že největší šanci na výhru má nejen recept chutný, ale i ten, který může ochutnat hodně jedlíků. Ale tou hlavní cenou je to, že prodejem všech připravených pokrmů budeme blíže k dobudování dětského hřiště, které se za pomoci sponzorů a veřejnosti blíží ke svému cíli. Pokud se chcete do soutěže, a tím do budování hřiště, zapojit a nevíte co připravit, tak inspiraci najdete na našich stránkách. Je zde připravena „inspirativní“ kuchařka se spoustou receptů k přípravě. Budeme rády, když ji i Vy rozšíříte. LíbajícíZasílejte své "zelné" recepty na náš klubkový mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .Líbající Recept (i se jménem) zařadíme do naší internetové kuchařky - ať je z čeho vybírat.

 

Podcenil by klubkařky ten, kdo by si myslel, že víc nenabídnou. Připraven bude doprovodný program, tvořivá dílna a soutěž s tajenkou a odměnou. Na místě se připraví něco teplého k snědku, takže všichni návštěvníci mohou jen lehce poobědvat a „dorazit“ se něčím zelným na místě. wink

 

Věříme, že se podařilo sestavit náplň dne tak, aby přilákala co nejvíce návštěvníků, protože ti zaplacením vstupného (20 Kč za každou osobu) přispějí nejen na pořádání dalších akcí, ale hlavně na dobudování dětského hřiště. Který z nabízených herních prvků je naším cílem se dozvíte přímo na akci a také to, kam bychom chtěly obrátit naši pozornost po dobudování celého projektu.

 

Zveme všechny, kdo se chtějí společně pobavit, dobře se najíst a přispět k dovybudování hřiště pro děti!!!!

 

Pozvánka

Vyhledávání

Facebook