"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Indiánský den s TIŠICKÝM KLUBkem – podrobnosti

 Náčelník Sedící Býk prokáže svou štědrost a zve všechny děti v sobotu 4. 6. 2011 od 13h na fotbalové hřiště v Chrástě mezi indiány.

 

 Dlouhou cestu prérií si malí indiáni budou moci zpestřit indiánským během – budou vyznačeny 2 trasy – tentokrát v jiné části obce než v minulých letech. Soutěžní kartičku s mapou trasy a umístěním jednotlivých stanovišť děti získají u vstupu, po zaplacení symbolického poplatku 20 Kč. Délku trasy si každý zvolí dle zdatnosti. Na trase děti čeká šest (na té delší), resp. tři úkoly (na té kratší) – např. rýžování zlata, poznávání rostlin, jízda na indiánské kánoi, házení lasem … Za splnění každého úkolu obdrží děti indiánský symbol - jaký? To necháme jako překvapení. Po návratu z trasy je pak na hřišti čeká odměna dle vlastního výběru podle počtu splněných úkolů. 

 

 Děti, které nebudou na trase, si budou moci čekání zpříjemnit v některé z našich tří tvořivých dílen – vyrábět budeme tentokrát totemy, indiánské amulety a čelenky. Samozřejmostí je také namalování na obličej indiánského maskování. Zájemcům zapleteme do vlasů indiánský copánek.

 

 Kdo nechce tvořit, bude si moci zastřílet z luku, či zaskákat na skákacím hradu  či vyluštit indiánskou šifru – vzkaz o samotného náčelníka. Náčelník Sedící Býk nás bude provázet celým dnem a má bratra. Ten žije – jak jinak – ve svém týpí. A připravil pro všechny děti překvapení. 

 

 Občerstvení k zakoupení bude připraveno z darů našich sponzorů  a z kuchyní našich pekařů a pekařek. Velmi prosíme všechny pekaře a pekařky o příspěvek do našeho prodejního stánku! Své sladké i slané dobroty můžete přinášet od 10h v den konání akce.

  

  Děkujeme předem všem, kteří jakoukoli formou či svou účastí na tomto dni podpoří projekt „Na bikeparku statečně, na silnici bezpečně“.

 

Plakátek

Vyhledávání

Facebook