"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Slepičí den - podrobnosti

 Slepice kam se podíváš (pro domýšlivce jen a pouze - kam oko dohlédne na fotbalovém hřišti v Chrástě), dobroty slepičí, ale i ty o generaci mladší - kuřecí, vaječné a tematické soutěže pro celou rodinu.

  

  Vítáme každého, kdo u vstupu kromě zaplacení vstupného pozdraví slepičím ko-ko-dák či kohoutím ky-ky-ry-ký smileyAkce proběhne za každého počasí, v tomto případě si pořadatelé vyhrazují právo na použití věty: "Vypadáš jak zmoklá slepice".

 

 A protože již první přípravy na tuto akci proběhly, věříme, že je na co se těšit. Vajíčka budou v tvořivé dílně, s vajíčkem budou moci soutěžit děti i dospělí ve čtyřech disciplínách (soutěžit budete moci jako jednotlivci či jako družstvo podle toho, jak se u vstupu zaregistrujete), nebudou chybět čerstvě upečené amoletky - slané i sladké. Na hřišti budou připraveny ale i jiné doprovodné akce. Program je pestrý a tak věříme, že si každý vybere. 

  

 Prosíme naše kuchaře a kuchařky, aby naši akci podpořili napečením či uvařením nějaké dobroty k tématu do našeho prodejního stánku.

 

 Těšíme se na vás v sobotu 24. 9. 2011 od 14h na fotbalovém hřišti v Chrástě!

  

Plakátek

 

 

Ptáme se: odkud pochází slovo slepice?

název slepice, slípka, stč. slepicé je slovo známé už Josefu Jungmannovi, u kterého "je od mhourání očíma, jako slepý činívá". Slepice tedy pochází od slova slepý, protože slepice za šera nevidí. Slepicím totiž v jejich zrakovém ústrojí chybí zrakový purpur, tzv. rhodopsin.

Výraz slepý je praslovanský a všeslovanský - slep´. Podle Etymologického slovníku jazyka českého (V.Machek . Praha : LN 1997),slép´ znamenalo slabý na zrak (tento obrat je běžný v češtině, tedy slabozraký), ale později bylo rozšířeno ve významu na úplnou slepotu.

Vyhledávání

Facebook