"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Slepičí den - závěrečná zpráva z akce

24. 9. 2011

Kykyryký, kykyryký - tímto pozdravem vítal naše účastníky slepičího dne kohoutek Vojta. Děti u vstupu vesele zdravily kokodák a podle sluníčkové nálady se dalo tušit, že  bude pěkný sobotní den.

 

 Holky si chtěly užít trošku té recese a zahájily akci statečným pochodem žlutých kuřátek. Pak už patřily soutěže dětem.

 

 Veselá pohádka o kohoutkovi a slepičce děti rozesmála. Soutěžilo se ve slepičím slalomu, v hodu vajíčkem do kukaně, přebíralo se zrní od čočky, vyfukovala se vajíčka, obaloval se kuřecí řízek a pojídala se i kuřecí polévka. Nechyběla vajíčková tvořivá dílnička. Celým odpolednem písničkami doprovázela skupina A je to band.  Děti si také mohly vyluštit tajenku a prohlédnout si výstavu slepiček, kterou připravil spolek chovatelů. Že jste dostali po soutěžích hlad? Pak pro mlsné jazýčky bylo připraveno palačinkové překvapení.

 

 A nesoutěžily jen děti, tentokrát jsme vyhlásili odměnu za nejchutnější recept dne a řád dřevěné vařečky si odnesla paní Ivana Šimonková za Žloutko-pudinkové řezy. Recept si můžete stáhnout zde a zveřejníme ho i v Tišických rozhledech. 

No řekněte sami, nebylo u nás prima?

 

 Děkujeme všem sponzorům:

Dále děkujeme pekařkám i pekařům, kteří nám napekli do našeho prodejního stánku či jinak přispěli. Děkujeme Vojtovi Binderovi za úžasné kokrhání a provázení celou akcí. Dále babičkám – jmenovitě paní Volfové, Zvelebilové a Šťastné za prodej dobrot. Děkujeme Tondovi Kravcovovi mladšímu i staršímu za pomoc při pečení řízků. Děkujeme i fotbalistům za poskytnuté zázemí.

 

 Výtěžek z akce ve výši 13.453 Kč bude použit na projekt „Na bikeparku statečně, na silnici bezpečně“.

 

Vyhledávání

Facebook