"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kurzy 2008

Tradiční řemeslo drátování, dnes už jen pro radost

3. 2. - 13. 4. 2008

Drátování je technika, která se k nám dostala ze Slovenska koncem minulého století prostřednictvím vandrujících dráteníků. Původním cílem byly opravy popraskaného hliněného nádobí a výroba drobných užitných předmětů do domácnosti. Drátování dnes prožívá svou renesanci, spíše pro dekorativní účely v podobě rybek, netradičních velikonočních vajíček, svícnů, drátovaných lahví.

Od  3.2 – 13.4.2008 si můžete přijít vyzkoušet nelehký život dráteníka pod vedením lektorky Aleny. Kurz drátenická dílna s Alenou probíhá každou lichou neděli od 17 hod. v budově místní pošty.

Fotografie z kurzu 

Twist art - kouzlení z papíru

18. 4. 2008

Zveme Vás do kurzu  plného barevných kroucených papírových provázků. Naučíte se s kroucenými provázky pracovat, zvládnete základní postupy práce s materiálem, vyrobíte si několik kytiček. Květiny budou  krásnou dekorací na jaro, dají se kombinovat s živou zelení i se sušinou, dají se jimi zdobit dárková balení.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

Keramická dílna pro děti - podzim 2008

15. 9. - 9. 12. 2008

V celkem sedmi lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají po poslední lekci.

Rozhodnete-li se pro pravidelné návštěvy naší dílny, objevíte nekonečné možnosti tvorby, mnoho inspirace  a získáte nové přátelé. V kurzech pro děti se cíleně zaměřujeme na to, aby děti získaly správné návyky při práci s hlínou, aby rozvíjely motoriku, představivost, tvořivost a dokázaly využívat dříve získané zkušenosti.

Podrobnosti

Fotografie z kurzu


 
 

Kurz decoupage - obrázky

5. 10. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou decoupage. Naučíte se zde zdobit pomocí barevných ubrousků a pracovat s krakelovacím lakem. Vytvoříte si zde obrázek z ubrousků s motivem dle Vašeho výběru, který může být krásnou dekorací u Vás doma, či dárkem pro Vaše blízké.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 
 
 

Šperky z korálků (náhrdelník, náušnice)

19. 10. 2008

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou tvorby šperků z korálků. Vytvoříte si zde náhrdelník a náušnice v barvě dle vlastního výběru, které mohou být vhodným doplňkem Vašeho oblečení či dárkem pro Vaše blízké. 

Podrobnosti

Fotografie z akce 

Vyhledávání

Aktuality 25. 5. 2019

Dětský den aneb dnes se stanu kovbojem


 13. 4. 2019

11.KLUBková zábava aneb DIVOKÝ ZÁPAD*ÁKOV

Fotografie z akce

Video z akce

 

Facebook