"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kurz pedigu - ošatka - podrobnosti

 16. 11. 2008 

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou pletení košíčků z pedigu.

Vytvoříte si zde ošatku či podnos s pevným dnem. Ten může být praktickým pomocníkem či vhodným doplňkem ve Vaší kuchyni či dárkem pro Vaše blízké. Dna ošatek je možné vyzdobit technikou decoupage, se kterou jsme již některé zájemce v našich kurzech seznámili. 

 

Pedig neboli ratan je  materiál u nás hned po vrbovém proutí nejpoužívanější pro pletení košů. Je to vnitřní část liany Calamus rotang, kdy po oloupání povrchové vrstvy se vnitřní porézní jádro používá k výrobě pedigu. Je vyráběn v různých průměrech od 1mm až po 10mm. Jeho výborné vlastnosti jako je pružnost, snadné barvení a rovnoměrná tloušťka jej činí oblíbeným materiálem pro výrobu košíků, ošatek, podnosů a dalších dekoračních i užitných předmětů. 

 

Kdy:       v neděli 16. listopadu 2008 od 17:00hod do 19:00hod

Kde:       v budově pošty v Tišicích

Cena:     200 Kč/osobu/2 hod

S sebou: nůžky nebo štípací kleště, šídlo či tenký křížový šroubovák, ručník, tužku a papír na zapisování poznámek, ostatní materiál bude k dispozici na místě

 

Domů byste si měli odnést ošatku z pedigu.

Na kurzu bude také možno zakoupit potřeby pro pletení z pedigu (pedig, dna, korálky … ..)

 

Kapacita dílny je 20 osob, přihlašte se prosím předem u Michaely Binderové, tel. 777 146 364, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Vzhledem k přípravě materiálu je přihláška nutná!

 

 Fotografie z akce

Vyhledávání

Facebook