"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kurzy 2009

Kurz drátování - velikonoční vajíčko

6. 4. 2009

Velikonoce se blíží a my jsme pro Vás připravili oblíbený kurz s naší drátenicí Alenou na téma „Velikonoční drátované vajíčko". Vajíčko si odrátujeme tentokrát s kombinací slúčkového vzoru, navíjeného drátu a korálků.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Kurz pletení pomlázky z vrbového proutí

6. 4. 2009

Zveme děti , ale i tatínky na kurz, kde si upleteme velikonoční pomlázku z vrbového proutí.

Víte co to vlastně pomlázka je? Pojem velikonoční pomlázka má tři hlavní významy. Znamená zvyk šlehání dívek a žen jarními pruty (mrskút, mrskot, mrskanda, mrskačka, šlahačka, šlehačka, vyplácení, kyčkování, tatarování, šibačka, šibota, šmigrust, šmykustr), většinou spojený s koledováním, pomlázka znamená také prut, častěji spletené pruty (metla, žila, tatar, korbáč, karabáč, kyčka, čugár, kančúch, roučačka) nebo jiný nástroj šlehání (fišpanky, vařečky, kobercové klepače, ba i cep, tenisovou raketu či hokejku), velikonoční dar.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Keramická dílna pro děti - jaro 2009

2. 2. - 18. 5. 2009

V celkem sedmi lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti opět pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají dle dohody v průběhu kurzu a po poslední lekci.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Keramická dílna pro děti - podzim 2009

21. 9. - 30. 11. 2009

Ještě jste nebyli v keramickém kurzu pro děti nebo již byli a chcete pokračovat? Přijďte mezi nás. V celkem šesti lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti opět pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky práce s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají dle dohody v průběhu kurzu a po poslední lekci.

Pozvánka

Podrobnosti

Fotografie z akce 

Kurz korálkování – ketlovaný náramek a náušnice

5. 11. 2009

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou tvorby šperků z korálků. Vytvoříte si zde náramek a náušnice v barvě dle vlastního výběru, které mohou být vhodným doplňkem Vašeho oblečení či dárkem pro Vaše blízké.

Pozvánka

Podrobnosti


 

 

Vyhledávání

Aktuality 25. 5. 2019

Dětský den aneb dnes se stanu kovbojem


 13. 4. 2019

11.KLUBková zábava aneb DIVOKÝ ZÁPAD*ÁKOV

Fotografie z akce

Video z akce

 

Facebook