"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Kurzy 2009

Kurz drátování - velikonoční vajíčko

6. 4. 2009

Velikonoce se blíží a my jsme pro Vás připravili oblíbený kurz s naší drátenicí Alenou na téma „Velikonoční drátované vajíčko". Vajíčko si odrátujeme tentokrát s kombinací slúčkového vzoru, navíjeného drátu a korálků.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Kurz pletení pomlázky z vrbového proutí

6. 4. 2009

Zveme děti , ale i tatínky na kurz, kde si upleteme velikonoční pomlázku z vrbového proutí.

Víte co to vlastně pomlázka je? Pojem velikonoční pomlázka má tři hlavní významy. Znamená zvyk šlehání dívek a žen jarními pruty (mrskút, mrskot, mrskanda, mrskačka, šlahačka, šlehačka, vyplácení, kyčkování, tatarování, šibačka, šibota, šmigrust, šmykustr), většinou spojený s koledováním, pomlázka znamená také prut, častěji spletené pruty (metla, žila, tatar, korbáč, karabáč, kyčka, čugár, kančúch, roučačka) nebo jiný nástroj šlehání (fišpanky, vařečky, kobercové klepače, ba i cep, tenisovou raketu či hokejku), velikonoční dar.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Keramická dílna pro děti - jaro 2009

2. 2. - 18. 5. 2009

V celkem sedmi lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti opět pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají dle dohody v průběhu kurzu a po poslední lekci.

Podrobnosti

Fotografie z akce


 

 

Keramická dílna pro děti - podzim 2009

21. 9. - 30. 11. 2009

Ještě jste nebyli v keramickém kurzu pro děti nebo již byli a chcete pokračovat? Přijďte mezi nás. V celkem šesti lekcích pořádaných dvakrát do měsíce se děti opět pod vedením lektorky Radky Hrstkové naučí zvládat základní techniky práce s keramickou hlínou a vyrobí si drobné keramické předměty. Děti předměty i naglazují a lektorka je dodatečně najednou vypálí. Hotové výrobky se vydávají dle dohody v průběhu kurzu a po poslední lekci.

Pozvánka

Podrobnosti

Fotografie z akce 

Kurz korálkování – ketlovaný náramek a náušnice

5. 11. 2009

Zveme Vás na kurz, kde se seznámíte s technikou tvorby šperků z korálků. Vytvoříte si zde náramek a náušnice v barvě dle vlastního výběru, které mohou být vhodným doplňkem Vašeho oblečení či dárkem pro Vaše blízké.

Pozvánka

Podrobnosti


 

 

Vyhledávání

Facebook