"Sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoli."

Helen Keller

Víkend na bikeparku s řezbáři s motorovými pilami - závěrečná zpráva

24. a 25. 3. 2012

  Nějaký ten puchýř od hrabiček, bolavá záda a nohy, vytahané ruce,  i tak by se dala zhodnotit víkendová akce s řezbáři. Holky z KLUBka pojaly tento víkend nejen jako řezbářskou show pro příchozí, ale byla to i brigádní „show“ s hrabičkami a lopatami. Celý víkend jsme čistili prostor na Pastvičkách od spadaného listí, náletových keřů, spadaných klacků, přerostlé trávy, navežené letité skládky střešních tašek, skla, „petek“ a kamenů.  Za odměnu pro všechny byl připravený dobrý špekáček opečený na ohni či nějaký ten sladký pamlsek od holek z KLUBka.

 

  Řezbářská show byla dokonalá. Obdivovat výtvory, které za dva dny vykouzlily šikovné ruce řezbářů Honzy Busche, Honzy Holuba a Petra Žemličky z občanského sdružení HUMBUK z kmenů topolů, jsme mohli nejen my, ale i příchozí, kterých se během dne vystřídalo na desítky. A bylo co obdivovat. Vidět hotová díla, ale i jejich zrod můžete ve fotogalerii. Budeme však rády, když se přijdete podívat a sochy „osahat“ rovnou na bikepark. Zatím jsou umístěny volně, jejich konečné umístění na bikeparku hledáme.  

 

  Během víkendu jsme také prezentovali architektonickou studii bikeparku a předávali k vyplnění dotazník o bikeparku. Všichni zájemci mohli vybírat z prvků vyobrazených zde.

  

  Co říci závěrem? Počasí bylo krásné a přispělo k úžasné atmosféře. Všem, kteří přišli pomoci děkujeme a těm, co si za zády šuškají o nepořádku a kritizují, vzkazujeme:  „Samo se nikdy nic přes noc neudělá!“ My jsme šli příkladem, že to myslíme vážně. .... že chceme z prostoru, který už léta nesloužil pro sportování, ale pro venčení psů, odkládání odpadu či zkracování si cesty, vytvořit účelný areál pro děti i dospělé, kam si půjdete odpočinout i zasportovat. Prožít adrenalin na kole zde,  místo sjíždění schodů u letního kina je asi příjemnější, nemyslíte??

 

  Za nezištnou ochotu pomoci s prací děkujeme místním občanům, kterými jsou:  

Ivan  Bruner, Václav Čech, paní Ernstová, Jana Mikulášová, paní Suchá,  Štěpán Tomášek, Matěj, Klárka a Bára Uhrovi, paní Vášová, Pavel Veselý, Michal Vítovec.

A všechny holky z KLUBka s dětmi.

Vyhledávání

Aktuality 25. 5. 2019

Dětský den aneb dnes se stanu kovbojem


 13. 4. 2019

11.KLUBková zábava aneb DIVOKÝ ZÁPAD*ÁKOV

Fotografie z akce

Video z akce

 

Facebook